Hoşgeldiniz,
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Yeni kış lastiklerinde diş derinliği ne kadardır?

Yeni kış lastiklerinde diş derinliği ne kadardır?
  • 10.09.2018

Gerek yaz lastikleri gerekse kış lastikleri bir araç için en önemli parçalardan bir tanesidir. Bu sebeple en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Özellikle birçok sürücünün lastik konusu en çok dikkat edilen husustur. Çünkü güvenli bir sürüş için en önemli etkenlerin başında lastikler gelmektedir.

Kış lastiğiGünümüzde artık ülkemiz gibi kış ve yaz mevsimi sıcaklıklarının birbirinden farkının oldukça yüksek olduğu ülkelerde hem kış için hem de yaz için artık ayrı lastikler kullanılmaktadır. Özellikle ilk bahar ve son bahar mevsimleri lastiklerin değiştirildiği mevsimlerdir.

Bu yazımızda lastiklerin en önemli konusu olan kış lastiklerdeki diş derinliği konusu incelenmektedir. Daha sonra ise yaz lastiklerinin diş derinliği de ayrı bir konu olarak sitemizde yayınlanacaktır. Lastik değiştirilmesinde en çok kıstas alınan konulardan ilk sırada yer alan konudur. Bunun dışında diğer önemli husus ise lastiğin yaşıdır. Yani lastikler hiç kullanılmasa dahi belli bir süre geçtikten sonra özelliğini kaybettiğinden bu süre sonunda isterse hiç kullanılmasın veya aşınması çok az olsun değiştirilmektedir.

Kış lastiği diş derinliğiYeni kış lastiklerinde diş terinliği ne kadardır?

Yaptığımız araştırmalar neticesinde birçok kaynakta kış lastiklerin diş derinliği 7-8 milimetre olarak belirtilmiş ise de birçok kaynakta 8 milimetre olarak gösterilmiştir. Bu sebeple kış lastiklerini ilk taktığımızda yani sıfır kış lastiklerindeki diş derinliği ortalama olarak 8 milimetre diyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ