Hoşgeldiniz,
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Koka Kola içerisindeki şeker ve kafein miktarı nedir?

Koka Kola içerisindeki şeker ve kafein miktarı nedir?
  • 05.01.2016

Koka Kola dünya üzerinde en çok tüketilen içeceklerden bir tanesidir. Aynı zamanda yaklaşık olarak dünya üzerinde bulunan 200 ülkede satışı yapılan dünyadaki en yaygın ticari alanı bulunan ürünlerden bir tanesidir.

cola-1Koka kola dünya üzerinde bu kadar yaygın olarak kullanılan yaş aralığına bakmaksızın birçok insan tarafından kullanılan ve birçok insan tarafından ise düzenli olarak kullanılan bir içecek olması sebebiyle birçok özelliği ile de tartışma konusu oluşturmaktadır.

Koka kola her ne kadar üreticisi olduğu firma tarafından normal kullanım miktarında sağlık için belirlenen kriterlere uygun olduğu söylense de yine birçok çevre tarafından özellikle içermiş olduğu bazı maddeler sebebiyle zararlı olarak nitelendirilen ürünler arasında gösterilmektedir.

Konumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere Koka Kola’nın sadece içeriğinde bulunan şeker ve kafein miktarı hakkında kısa bilgiler verilecektir.

Coco Cola firması tarafından belirtilen bilgilendirmeler ışığında şeker ve kafein oranlarını kola miktarına göre kısaca sıralayalım;

Coca Cola classic1 kutu Coca Cola içerisindeki şeker ve kafein miktarı nedir?

-Bilindiği üzere 1 kutu kolanın ölçüsü 330 mililitredir. Yani yaklaşık olarak 1 litrenin 1/3’ü kadardır.

-1 kutu Coca Cola içeriğinde bulunan şeker miktarı yaklaşık olarak 37 gramdır. Yani bunu küp şekere vuracak olur isek 1 kutu coca cola içerisinde yaklaşık olarak 9 adet küp şeker bulunmaktadır.

-1 kutu Coca Cola içeriğinde bulunan kafein miktarı ise 32-33 gram aralığında kafein bulunmaktadır.

1 Bardak kola içerisinde bulunan şeker ve kafein miktarı nedir?(250 ml litrelik su bardağı)

-250 mililitrelik coca cola içeriğinde ise bu oran 28 gram olup, oda yaklaşık olarak 7 adet küp şekere denk gelmektedir. 

-Kafein miktarı ise yaklaş olarak 24 gramdır.

Cola-41 litre Coca Cola içeriğinde bulunan şeker ve kafein miktarı nedir?

-1 litre içinde bulunan şeker miktarı yaklaşık olarak 112 gramdır. Oda yaklaşık olarak 28 adet kesme şekere tekabül etmektedir.  Yani 9 litre coca cola tüketir ise yaklaşık olarak 1 kilogram şekeri tüketmiş oluruz.

-Kafein miktarı ise yaklaşık olarak 95-100 gram aralığındadır.

Yasal Uyarı: Sitemizde yer alan yazılarımızın tamamı “www.ozelliklerinedir.com” sitesine ait olup, izin almadan kopyalanıp yayınlanması yasaktır. Bu hususta gerekli yasal işleme başvurulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ