Hoşgeldiniz,
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kleopatra Plajı Özellikleri nelerdir?

Kleopatra Plajı Özellikleri nelerdir?
  • 22.09.2016

Özellikle yaz aylarında tatil için en vazgeçilmez yerler deniz kenarı şehirleridir. Denizlerin ise tatil için düşünürsek eğer en önemli özellikleri ise plajlarıdır. Ülkemiz özellikle yaz turizmi açısından en önemli ülkelerden bir tanesi olmakla birlikte çok sayıda plaja ev sahipliği yapmaktadır.

Bu yazımızda ülkemizin en önemli plajlarından bir tanesi olan Kleopatra plajının özellikleri verilerek bu plaj hakkında bilgi sahibi olunması sağlanacaktır.

Kleopatra Plajı-1Kleopatra Plajı özellikleri nelerdir?

-Kleopatra Plajı ülkemizin en önemli plajlarından bir tanesi olup ülkemizin tatil şehri olan Antalya ilimizin Alanya ilçesinde bulunmaktadır. (Alanya ilçemizde Antalya ilimiz gibi yine Güneyin en önemli tatil şehirlerinden bir tanesidir)

- Kleopatra Plajının uzunluğu yaklaşık olarak 2 kilometredir.

- Kleopatra Plajı Damlataş plajının bitiminden başlayıp tam olarak 2 kilometre devam etmektedir.

-Bilindiği üzere ismini Ünlü Antik Mısır kraliçesi Kleopatra’dan almaktadır. (Kleopatra Milattan Önce 69 ila Milattan Önce 30 yılları arasında yaşamış ve yaklaşık olarak 39 yaşında ölmüştür) Bir efsaneye göre Romalı General Antony şimdiki Alanya ve çevresini kraliçe Kleopatra’ya hediye etmiştir. Kraliçe’de aşağı yukarı her gün banyo yapmak için Kleopatra plajına inermiş.

Kleopatra plajı-Kleopatra Plajı sahilinin kumu altın renkli olarak adlandırılmaktadır.

-Sahili oldukça geniştir.

-Su itibarıyla ise oldukça berrak olan bir suya sahip bulunmaktadır.

-Yine Kleopatra Plajı’nın sığlık uzunluğu 8-10 metreye kadar varmaktadır.

-Kleopatra Plajı Mavi renkli bayrak sahibi olan bir plajdır. (Mavi renkli bayrak yüzme amaçlı kullanılacak olan suyun kalitesine verilen bir simgedir)

-Plajın bulunduğu denize deniz gözlüğü ile bakıldığında zemin kumu ve içerisinde bulunan balıklar net şekilde görülmektedir.

Kleopatra Plajı-2-Kleopatra plajı özellikle yabancı ve yerli turistlerin en çok rağbet gösterdiği plajlarımızın başında yer almaktadır.

- Kleopatra plajı halka açık bir plaj olup girişleri ücretsizdir. (Birçok plajda olduğu gibi şemsiye ve şezlonglar ücretlidirJ)

- Kleopatra plajı özellikle turizm mevsimi olan yaz mevsiminde oldukça kalabalık olmakla birlikte kış aylarında dahi turist çeken bir plajdır. Bu plajı görmek ve buradan güneşin batışını seyretmek için birçok insan kışın dahi gelip bu plajı görmektedir. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ