Hoşgeldiniz,
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Eroin nedir, özellikleri nelerdir?

Eroin nedir, özellikleri nelerdir?
 • 14.06.2018

Eroin dünyanın başına da bela olmuş en önemli uyuşturucu maddelerinden bir tanesidir. Aynı zamanda en tehlikeli uyuşturucu maddelerin başında gelmektedir. Eroin uyuşturucusunun ne olduğu bilgisi verildikten sonra eroinin özellikleri ve etkileri hakkında maddeler halinde kısa bilgiler verilecektir.

Yazımızı yazmamızdaki en önemli neden bu çok tehlikeli uyuşturucu maddeyi tanıtarak gençlerin uzak durmasına fayda sağlamak gayelerimizden biridir.

Saf EroinEroin nedir?

Eroin bir uyuşturucu madde olup, afyon bitkisinin kozalağından elde edilmektedir, eroin morfin maddesinden üretilmektedir.

Eroin nasıl yapılmakta ve elde edilmektedir?

Eroin baz morfinin asetik asit ile birlikte ısıtılması bir dizi kimyasal işlemden sonra oluşmaktadır.

Afyon bitkisiEroin’in özellikleri nelerdir?

Eroin’in bir defa bile kullanılmasının bağımlılık yapacağı bilgisi yer almaktadır.

Genel olarak saf eronin beyaz diğer saf olmayan eronin ise koyu kahverengi bir rengi vardır. Bunun sebebi ise eroine katılan bazı maddelerdir. Yoksa saf eroin beyazdır.

Kullanımı burundan çekilme, sigara ile birlikte içilme ve enjekte ile kullanmadır. Özellikle çok güvenmediğimiz kişilerden sigara alırken bile dikkat etmeliyiz çünkü genelde alıştırmaların sigara içine katılarak olduğu bilgisi çok kayıtlarda yer almaktadır.

Oldukça pahalı olan uyuşturucu maddelerden bir tanesidir. Alıştıktan sonra özellikle bu uyuşturucunun parasını bulmak için gerek eviyle çok büyük sorunlar yaşayan hırsızlık yapan ve çok kötü yolları seçen kişiler bulunmaktadır.

Kullanılmasına müteakip vücut hareketlerini yavaşlatan bir özelliği vardır.

Sıcaklık rahatlama ve kopma hisleri uyandırır.

Eroin etkisini çok kısa sürede gösteren bir uyuşturucudur.

Fiziksel ve duygusal ağrıları erteler.

Etkisi yaklaşık olarak birkaç saat ile sınırlıdır.

İlk kullanımlarda bulantı ve kusma sıklıkla görülmektedir.

Genel olarak eroin yoksunluğu 8 saat gibi bir süre sonra başlamaktadır. Eroin alınmadığı zaman 2-3 gün içinde bu istek zirve yapar ve krizlere neden olabilir.

Eroin kullananların gözbebebğiBir kişinin eroin kullandığını nasıl anlarız?

Özellikle ebeveynler bazen çocuklarının eroin kullandığını veya uyuşturucu kullandığını çok geç fark edebilmektedirler. Fakat eroin kullananlar bazı işaretler verdiklerinden anlaşılabilmektedir.

Örneğin eroin kullanan kişiler uyuşmadan dolayı dalgındır, uyuşuk bir halleri vardır.

Eroin kullanan kişilerde göz bebekleri oldukça küçük haldedir. Hatta bir toplu iğne başı kadar küçük bir göz bebeği oluşur.

Uyku düzeninin bozulması,

İştahın azalması

Cinsel istekte azalma

Özellikle eroinin yoksunluk durumunda insanda delirme benzeri hisler, aşırı terlemeler ve kusmalar gözükür, aynı zamanda mide krampları sık rastlanan işaretlerdir.

Eroin kullanımıEroinin zararları nelerdir?

Eroin en kısa tabiriyle ölüm demektir.

Eroin tüm hayatımızı mahveder.

Çok erken yaşlanmamazı ve vücudumuzun çökmesine sebep olur.

Çevremizden kopmamızı ailemizin yıkılmasını, psikolojik olarak dibe vurmamıza neden olur.

Bunun yanında büyük maddi kayıp yaşanmasına ve sağlımızı zamanla kaybederek çok erken yaşta ölüme sebebiyet verir.

Özellikle çok miktarda eroin alınması aşırı doz nedeniyle ölüme götürür.

Yine eroin kullananlar aynı enjektörü kullanmasından dolayı bulaşıcı hastalıklar çok çabuk bulaşır. Özellikle ölümcül olan hıv ve hebatit gibi hastalıkların en çok bulaştığı durumlardan bir tanesidir. Bunların dışında birçokbulaşıcı hastalık bu yolla geçebilmektedir.

Eroin aynı zamanda içmenin ve bulundurmanın suç olduğu bir madde olduğundan hukuk sisteminde önemli cezaları bulunmaktadır. Ayrıca bu uyuşturucuyu elde edecek parayı bulamayanlarda birçok suça karışabilmektedir.

Eroin bırakılması oldukça güç uyuşturuculardan bir tanesi olup, kesinlikle başlanmaması ve bir kez olsun denenmemesi gereken bir uyuşturucudur. Çünkü bu uyuşturucu hem beyin hem de fiziksel bağımlılık yapar.

EroinDünya üzerinde eroin’in en çok üretildiği yerler nerelerdir?

Meksika

Asya kıtasının güneybatısı ve güneydoğusu,

Güney Amerika

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Aslıhan Ergene diyor ki:

  Eroini nasıl bıraka bilirim en etkili ilacının ismi ne acaba

 2. Ferhat diyor ki:

  insan isterse nefes almayı bile bırakabilir. yeter ki iste zor olacak ama mümkün.
  en etkili ilaç kişinin kendi iradesidir.

 3. Ercan diyor ki:

  Yakın tanıdığın bir kişinin kullandığını öğrendik.bir insani bu kadar rezil duruma nasıl düşürebilirse yapmış.once işini kaybetti hırsızlık yaptı cezaevine girdi.daha sonra onu bu zehirden kurtarmak için seferber olanlara ihanet etti.karisı başka birine kaçtı oğlu büyüdü yüzüne bakmıyor.sefillik içinde 40 kiloda öldü.bunun başka bir sonu yok gençler geçen sabah kaldırımda yerde pakette gördüm.picler yemleme yapıyor gençleri.

YORUM YAZ