Hoşgeldiniz,
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Dünyanın en değerli elması “Grisogono’nun Ruhu” elmasının özellikleri nelerdir?

Dünyanın en değerli elması “Grisogono’nun Ruhu” elmasının özellikleri nelerdir?
  • 21.12.2015

Elmaslar günümüzde dünyadaki en değerli taştır. Ve özellikle takı ve mücevher alanındaki en önemli ve en nadide bulunan taş olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Elmaslar dünya genelinde farklı yerlerde ve çeşitli renklerde bulunabilmektedir. Ve değerleri de renklerine ve yapısına göre aynı zamanda büyüklüklerine göre değişmektedir.

Bu yazımızda Grisogono’nun Ruhu isimli elması almamızdaki en büyük sebep bu elmasın bazı önemli özelliklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır.  Bu elmasın özelliklerini kısa kısa maddeler halinde verelim.

Dünyanın el pahalı elmasıThe Spirit of de Grisogono (Grisogono’nun Ruhu) elması özellikleri nelerdir?

-Grisogono’nun Ruhu isimli bu elmasın en büyük özelliği dünya üzerindeki en büyük siyah elmas olma özelliğine sahip olmasıdır. Dünya üzerinde bu elmastan büyük olan bazı elmaslar bulunmakla birlikte rengi siyah olan en büyük elmas bu elmastır.

-Ayrıca bu elmas dünyadaki en büyük siyah elmas olması ile birlikte aynı zamanda dünyadaki en büyük 5. Elmas olma özelliğine de sahip bulunmaktadır.

-Bu elmas diğer önemli elmaslar gibi Afrika kıtasında bulunmuştur.

-Grisogono’nun Ruhu elması ilk bulunduğu ağırlığı yaklaşık olarak 587 karattan daha fazla iken kesilme ve biçimlendirme sonucunda günümüzdeki ağırlığı olan 312,24 karatlık ağırlığa inmiştir. Yani günümüzde ağırlığı gram cinsinden yaklaşık olarak 62,5 gram civarındadır.

- Grisogono’nun Ruhu elması günümüzde altından yapılmış bir yüzüğü süslemektedir.

grisogono-İsmini İsviçreli kuyumcu olan Grisogono’dan almıştır.

-Ayrıca bu elmas günümüzde en pahalı elmasların başında belki de ilk sırasında gelmektedir. Gerek büyüklüğü ve gerekse rengi sebebiyle dünya üzerindeki en değerli elmaslardan biri veya en değerlisidir. Hatta bazı elmaslar gibi bu elmasa da paha biçilemediği söylenmektedir. Ayrıca internet sitelerindeki birçok kaynakta bu elmas en pahalı elmaslar arasında ilk sırada gösterilmektedir.

Bilindiği üzere ülkemizin en değerli elması olma özelliği aynı zamanda ülkemizin en büyük elması olan Kaşıkçı elmasına aittir. 

Yasal Uyarı: Sitemizde yer alan yazılarımızın tamamı “www.ozelliklerinedir.com” sitesine ait olup, izin almadan kopyalanıp yayınlanması yasaktır. Bu hususta gerekli yasal işleme başvurulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ